Rubrika: Francouzský kroužek

La France aneb Co je pro mě Francie

2017-fj-krouzek-Francie-03V hodinách francouzského kroužku jsme se věnovali tomu, co je pro Francii typické. Vydali jsme se do různých oblastí, ať už to byla móda, gastronomie, hudba nebo sport. Žáci pak před třídou prezentovali to, co je podle nich Francie.
Mgr. Veronika Dupalová

Mon emploi du temps

WP_20171113_006Na kroužku francouzštiny jsme se učili, jak se řeknou jednotlivé předměty ve škole. Žáci pak dostali za úkol vytvořit si svůj rozvrh, kde byly tři dny skutečné a dva dny takové, jaké by je chtěli mít.Se svým rozvrhem pak vystoupili před třídou. (Pokračování textu…)

Ochutnávka sýrů na kroužku francouzštiny

WP_20171106_012Dnes jsme se v kroužku francouzštiny učili o jídle – jak se řeknou jednotlivé potraviny, jak si objednat jídlo v restauraci,  kolik chodů má typický francouzský oběd a jak dlouho trvá. A protože nám z toho povídání o jídle vyhládlo, rozhodli jsme se vyzkoušet nabyté znalosti v praxi. (Pokračování textu…)

Les animaux fantastiques

WP_20171023_002V hodinách kroužku francouzštiny byla jedním z našich témat i zvířata. Nejprve jsme si řekli, jaké jsou názvy domácích zvířat ve francouzštině, pak jsme se dostali i ke zvířatům více exotickým. Dalším krokem byl popis jednotlivých zvířat – jestli mají srst, peří, kopyta, ploutve. (Pokračování textu…)