Rubrika: Francouzský kroužek

Les crêpes

fj-krouzek-02Příjemné zakončení celého kroužku nás čekalo na dnešní ochutnávce palačinek. Všechny děti byly připravené a donesly různé dobroty – šlehačku, marmeládu, tvaroh, med či oříškový krém. Zkrátka každý podle své chuti. Snad si tak spojily tyto sladké zážitky i s tímto krásným jazykem, kterému se již celý rok věnují. (Pokračování textu…)

Mes expériences

Fj- krouzek-03V dnešním kroužku francouzštiny si pro nás děvčata připravila prezentace o Francii. Ale nebyly to jen tak ledajaké obrázky, ale ukázaly nám i fotografie z rodinné dovolené z Paříže. Viděli jsme Eiffelovu věž, podívali jsme se do Louvru a nakonec i do Disneylandu Paříž, no to bylo něco! (Pokračování textu…)

Mini croissants au nutella

Fj-krouzek-09Dnešní kroužek francouzštiny jsme strávili opět prezentací receptů a ochutnávkou. Prvním úkolem bylo napsat nejlepší recept na croissant, samozřejmě ve francouzštině. A poté jsme už jen ochutnávali. Na výběr jsme měli několik druhů croissantů s přísadami jako je čokoláda, nutella, kokos či vanilkový puding.

(Pokračování textu…)

Les fruits

Fj-krouzek-01V hodinách kroužku francouzštiny bylo jedním z našich témat i ovoce. Nejprve jsme si řekli názvy jednotlivých druhů ovoce. Poté žáci dostali za úkol rozdělit se do skupin a namalovat a popsat své nejoblíbenější druhy ovoce. Na jejich práci se můžete podívat níže.

Mgr. Veronika Dupalová

(Pokračování textu…)

La France c´est

Fj-krouzek-06V hodinách francouzského kroužku dostali žáci za úkol dívat se kolem sebe a hledat vše, co souvisí s Francií nebo s francouzštinou. Někdy se zapojili také rodiče a tak se na jeden z plakátů dostala i účtenka z francouzského obchodu. 
Mgr. Veronika Dupalová 

Recette pour les muffins

fj-muffiny-02Dnešní kroužek francouzštiny jsme strávili prezentací receptů a ochutnávkou. Přestože příprava jídla nebyla podmínkou, nakonec to byla právě tato část, na kterou se žáci nejvíce těšili. Ochutnali jsme hned několik druhů muffinů s přísadami jako jsou borůvky, čokoládové lupínky, maliny, skořice, banán či jahody.

Mgr. Veronika Dupalová

La France aneb Co je pro mě Francie

2017-fj-krouzek-Francie-03V hodinách francouzského kroužku jsme se věnovali tomu, co je pro Francii typické. Vydali jsme se do různých oblastí, ať už to byla móda, gastronomie, hudba nebo sport. Žáci pak před třídou prezentovali to, co je podle nich Francie.
Mgr. Veronika Dupalová

Mon emploi du temps

WP_20171113_006Na kroužku francouzštiny jsme se učili, jak se řeknou jednotlivé předměty ve škole. Žáci pak dostali za úkol vytvořit si svůj rozvrh, kde byly tři dny skutečné a dva dny takové, jaké by je chtěli mít.Se svým rozvrhem pak vystoupili před třídou. (Pokračování textu…)

Ochutnávka sýrů na kroužku francouzštiny

WP_20171106_012Dnes jsme se v kroužku francouzštiny učili o jídle – jak se řeknou jednotlivé potraviny, jak si objednat jídlo v restauraci,  kolik chodů má typický francouzský oběd a jak dlouho trvá. A protože nám z toho povídání o jídle vyhládlo, rozhodli jsme se vyzkoušet nabyté znalosti v praxi. (Pokračování textu…)

Les animaux fantastiques

WP_20171023_002V hodinách kroužku francouzštiny byla jedním z našich témat i zvířata. Nejprve jsme si řekli, jaké jsou názvy domácích zvířat ve francouzštině, pak jsme se dostali i ke zvířatům více exotickým. Dalším krokem byl popis jednotlivých zvířat – jestli mají srst, peří, kopyta, ploutve. (Pokračování textu…)

Francouzský kroužek – Eau de parfum

Víte, jak se připravuje parfém? Parfém bývá komponován ze třiceti až stovky různých surovin, přírodních i syntetických. Parfém se rodí déle než rok. A ze sedmi tun květů se získají tři středně velké plechovky koncentrátu. Svět voňavek je tajemný, nevyzpytatelný a hravý a neustále něčím překvapuje. Stejně jako móda patří parfémy k Francii. Také na kroužku francouzštiny jsme si takový malý parfémový svět vytvořili. Fotogalerie.

Mgr. Veronika Dupalová

Ma famille

V rámci kroužku francouzštiny jsme se bavili o rodině. Žáci si nejprve vylosovali, do jaké rodiny patří. Poté si vylosovali své postavení v rodině spolu se základními informacemi (např. grand-père, Julien, 65 ans). Dalším úkolem bylo nakreslit svou postavu a vystřihnout, aby se obrázek pak nalepil do společného rodokmenu.

Fotogalerie

Mgr. Veronika Dupalová

Mon Calendrier

Již od září probíhá kroužek francouzštiny. Cílem kroužku je, aby se děti seznámily s francouzštinou, zjistily, kde se tímto jazykem mluví, a naučily se základní fráze. Dnes bylo jejich úkolem vytvořit si vlastní kalendář. Ke každému měsíci nakreslily obrázek podle toho, co je pro daný měsíc typické, a vyznačily i měsíc, kdy mají narozeniny. Na jejich práci se můžete podívat níže.

Mgr. Veronika Dupalová

Fotogalerie

Francouzský kroužek – La mode

WP_20170925_018Víte co se bude nosit letos na podzim? Slečny z francouzského kroužku nám předvedly nejnovější novinky. Podívejte se na ně s námi.
Mgr. Veronika Dupalová

Le corps humain

2017-Fj-postava-03Jedním z témat na kroužku francouzštiny bylo lidské tělo. Žáci se rozdělili na skupiny. Jeden figurant posloužil jako vzor, aby ho ostatní mohli obkreslit na velký balicí papír. Následně si pak děti vymyslely celou postavu včetně jména a oblečení a jednotlivé části jejího těla popsaly. Vznikly tak tři slečny – Natali, Angela a Veronique. Každá skupina svou postavu nakonec představila ostatním.

Fotogalerie.

Mgr. Veronika Dupalová