Rubrika: Francouzský kroužek

Francouzský kroužek – Eau de parfum

Víte, jak se připravuje parfém? Parfém bývá komponován ze třiceti až stovky různých surovin, přírodních i syntetických. Parfém se rodí déle než rok. A ze sedmi tun květů se získají tři středně velké plechovky koncentrátu. Svět voňavek je tajemný, nevyzpytatelný a hravý a neustále něčím překvapuje. Stejně jako móda patří parfémy k Francii. Také na kroužku francouzštiny jsme si takový malý parfémový svět vytvořili. Fotogalerie.

Mgr. Veronika Dupalová

Ma famille

V rámci kroužku francouzštiny jsme se bavili o rodině. Žáci si nejprve vylosovali, do jaké rodiny patří. Poté si vylosovali své postavení v rodině spolu se základními informacemi (např. grand-père, Julien, 65 ans). Dalším úkolem bylo nakreslit svou postavu a vystřihnout, aby se obrázek pak nalepil do společného rodokmenu.

Fotogalerie

Mgr. Veronika Dupalová

Mon Calendrier

Již od září probíhá kroužek francouzštiny. Cílem kroužku je, aby se děti seznámily s francouzštinou, zjistily, kde se tímto jazykem mluví, a naučily se základní fráze. Dnes bylo jejich úkolem vytvořit si vlastní kalendář. Ke každému měsíci nakreslily obrázek podle toho, co je pro daný měsíc typické, a vyznačily i měsíc, kdy mají narozeniny. Na jejich práci se můžete podívat níže.

Mgr. Veronika Dupalová

Fotogalerie

Francouzský kroužek – La mode

Víte co se bude nosit letos na podzim? Slečny z francouzského kroužku nám předvedly nejnovější novinky. Podívejte se na ně s námi.
Mgr. Veronika Dupalová

Le corps humain

2017-Fj-postava-03Jedním z témat na kroužku francouzštiny bylo lidské tělo. Žáci se rozdělili na skupiny. Jeden figurant posloužil jako vzor, aby ho ostatní mohli obkreslit na velký balicí papír. Následně si pak děti vymyslely celou postavu včetně jména a oblečení a jednotlivé části jejího těla popsaly. Vznikly tak tři slečny – Natali, Angela a Veronique. Každá skupina svou postavu nakonec představila ostatním.

Fotogalerie.

Mgr. Veronika Dupalová

Kroužek francouzštiny

2017-francouzsky-krouzekFrancouzský kroužek seznamuje děti s dalším cizím jazykem. Formou her, písniček a básniček získají slovní zásobu dalšího světového jazyka. Žáci poznávají i francouzskou kulturu, zvyky, svátky, prázdniny a kuchyni.   Velkým přínosem je také individuální přístup ke studentům (kroužek má 10 žáků).

Mgr. Veronika Dupalová