Rubrika: Akce školy

Volby do školské rady

Všechny rodiče zveme k volbám do školské rady, které se uskuteční v úterý 24. 10. 2017 v době od 15:00 do 17:00 hodin v prostoru 1. patra 1. ZŠ Napajedla.

Mentoring

2017-dinopark-42Letos v září se opět podívali naši prvňáčci spolu s deváťáky do Dinoparku a ZOO Vyškov. Společný výlet byl pro prvňáky a deváťáky stmelující zážitek. Celý den jsme si užili a byl plný hezkých zážitků, na které budeme všichni rádi a dlouho vzpomínat.

Fotogalerie.

Žáci 9. B

Burza středních škol

Vážení rodiče!

V úterý 7. listopadu v době konzultačních hodin (od 15 do 16 hodin) se na naší škole již tradičně uskuteční BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL. Jednotliví zástupci středních škol Vám představí svoje školy, odpoví na dotazy a předají Vám propagační materiál. Je dobré zúčastnit se i se svým dítětem.

Od 16:10 hodin proběhne pro rodiče žáků 9. ročníku v učebně 25 informativní schůzka k přijímacímu řízení.

Těšíme se na Vaši účast.

Mgr. Eva Svobodová, výchovná poradkyně

Zahájení školního roku

2017-zahajeni-01Nový školní rok byl úspěšně zahájen v pondělí 4. září 2017 před budovou školy. Úplně první školní den to byl pro naše prvňáčky, kteří se po slavnostním přivítání  šli poprvé posadit do svých školních lavic.

Fotogalerie.

Sportovní den 1. stupně a ZŠ Žlutava

IMG_20170627_081620V úterý 26. června se uskutečnil sportovní den žáků 1. stupně a ZŠ Žlutava. Každoročně se setkávají žáci ve sportovním klání těchto disciplín: skok do dálky, běh na 50 m, vytrvalostní běh a hod kriketovým míčkem. Zapojují se vždy úplně všichni žáci a báječně si atmosféru velkých závodů užívají. Ti nejlepší dostávají jako správní sportovci medaile a všichni zúčastnění pak zdravou odměnu. Na fotografie se můžete podívat ve fotogalerii.

Škola v přírodě, Moravice Jeseníky

IMG_20170619_110628Zdravíme všechny z krásného prostředí Jeseníků. Fotografie Vám vše řeknou za nás. Počasí je krásné, všude kolem lesy a louky. O Vaše děti je výborně postaráno, máme bazén, hřiště, ohniště, hry, soutěže a mnoho další zábavy. Jen technika není všemohoucí, proto další fotografie budou až po návratu (internetové připojení a signál je velmi špatný).

 

Anglický kroužek na zmrzlině

2017-aj-zmrzlina-01Ice cream in the fridge,
ice cream in the fridge,
eat it up, eat it up,
ice cream in the fridge.

Say hello !!!

Fotogalerie.

Mgr. Veronika Dupalová 

Hasiči dětem

2017-hasici-detem-01V pátek 9. června se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili každoročního programu napajedelských hasičů – Hasiči dětem. Hašení skutečného požáru, prohlídka hasičského auta a hasičské zbrojnice, soutěže mladých hasičů, uzlování. To vše probíhalo za krásného slunečného počasí, takže pár kapek z hadic při shazování plechovek proudem vody nás příjemně osvěžilo.

Fotogalerie.

Mgr. Soňa Vanderková

Bratislava – malé velké město 2017

2017-bratislava-06Dne 6. června se 6. ročník z 1. ZŠ Napajedla zúčastnil exkurze do Bratislavy. Společně jsme navštívili zříceninu hradu Děvín, viděli jsme soutok řek Dunaje a Moravy, Bratislavský hrad a historické centrum. Dále jsme absolvovali plavbu lodí Prešov po Dunaji. S naším průvodcem panem Kočím a učiteli jsme prošli vše, co jsme měli naplánované. Nejvíc se nám líbila plavba lodí po Dunaji, ale také Děvín. O této zřícenině hradu jsme se dozvěděli jednu legendu. Kdysi se rytíř zamiloval do urozené šlechtičny, jejíž rodina se svatbou nesouhlasila. Krásná nevěsta uprchla se svým milým na Děvín a tam se nechali tajně oddat. V den svatby je však pronásledující vojsko dostihlo, rytíř se nedokázal ubránit přesile a nevěsta ze žalu skočila ze skály do řeky.

Nakonec přejeme budoucí 6. třídě, aby se jim tam příští rok líbilo a vyšlo jim počasí stejně jako nám.

Fotogalerie.

Žáci 6. ročníku

Nejlepší žáci u starostky města

2017-nejlepsi-zaci-03V pondělí 12. června proběhlo přijetí nejlepších žáků obou napajedelských škol u starostky města.

Z naší školy byli vybráni tito žáci:

  • Marie Gieslová ze 7. B
  • Alžběta Janevská z 8. A
  • Anežka Janíková z 8. A
  • Leona Miklasová z 8. A
  • Eliška Strojilová z 9. B

Gratulujeme!

Těšíme se do školy

2017-tesime-se-do-skoly-02Tradiční schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků proběhla minulé úterý. S paní ředitelkou a vychovatelkou Š. Jiráskovou jsme jim předaly důležité informace ohledně družiny, stravování, chodu školy, pořízení školních pomůcek a výtvarných potřeb. S rodiči jsem se dohodla, že následující úterý přijdou ještě jednou a vezmou s sebou i děti. Budoucí prvňáčci totiž přicházejí z různých mateřských škol (Komárov, Napajedla, Spytihněv, Halenkovice i Žlutava). Chtěla jsem, aby se seznámili ještě předtím, než půjdou v září do školy a vyzkoušeli si, co je čeká.

Na úvod jsem zařadila hru s názvem „Jak se jmenuješ? Jmenuji se Terezka. Vytleskávání slabik, kterou hlásku slyšíš na začátku, trénování paměti na jména. Prohlédli jsme si aktovku a její obsah. Pracovní sešity se všem velmi líbily. Děti dále házely molitanovou kostkou a zkoušely počítat. Na říkance „Tahle naše kočička, ráda motá klubíčka“ uvolňovaly ruce a na další hře opět trénovaly paměť. Hodina utekla jako voda. Všechny musím pochválit, budu mít moc šikovné děti. Neobjevily se žádné slzičky a všichni vydrželi ve třídě bez rodičů. Za odměnu jsme si šli ještě na chvíli pohrát do družiny.

Fotogalerie.

Mgr. Soňa Vanderková

Filmový festival

2017-filmovy-festival-08Je už tradicí naší školy, že 1. června na Den dětí vyráží celý první stupeň do krajského města Zlín. Tam se letos konal již 57. ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Abychom si nezáviděli, v Golden Apple Cinema jsme vybrali pro všechny stejný film s názvem Roby a Tobby. Vztahy, přátelství, dobrodružství, akce, fantazie. Ve filmu bylo vše a všem se také moc líbil. Coca-cola a popcorn nemohly chybět. K tomu zážitky z doprovodného programu na náměstí a v parku (viz foto). Už se těšíme na další ročník festivalu.

Fotogalerie.

Mgr. Soňa Vanderková

Poslední zpravodajství z Londýna

Posíláme poslední zpravodajství z Londýna,za pár chvil totiž už odjíždíme. Ráno jsme se rozloučili s rodinami a vyrazili ne poslední sightseeing.A stál za to.Navštívili jsme slavný Tower of London a Kateřinské doky.Pak jsme pozdravili dinosaury v Natural History Museum. Projeli jsme se lodí po Temži a znovu metrem. Metrem jsme už jeli jako rodilí Londýňané.A těd už k autobusu a goodbye London.

Fotogalerie.

Další zpravodajství z Londýna

2017-londyn-07Dneska se nakupovalo. Vždyť přece co by to bylo za zájezd do Británie, kdybychom neodjížděli s taškami z Primarku? A odpoledne bylo ještě zajímavější. Navštívili jsme totiž Harryho Pottera! Byl to ohromný zážitek. Viděli jsme z filmu snad všechno, a to včetně Bradavického Expresu, nástupiště 9 a 3/4, a všech možných kostýmů. Večer jsme se těšili na naše hostitelské rodiny, přijeli jsme totiž dřív než včera, ať máme čas si popovídat.

Fotogalerie.