Rubrika: Akce školy

Exkurze do Bratislavy

2018-Bratislava-14Ve čtvrtek 14. června se vydaly šesté třídy poznávat hlavní město našeho souseda – Bratislavu. Místo tropického počasí, které panovalo několik dní předtím, je překvapila pořádná zima. Zvládli ale kompletní program – cestu lodí po Dunaji, prohlídku zříceniny Děvín a soutoku Moravy a Dunaje a také prohlídku Bratislavského hradu a centra města. Dostalo se i na velmi očekávaný rozchod spojený s nákupy dárků a jídla.

Habsburská Vídeň

Viden-2018-05Dne 12. dubna jsme se my, žáci osmé třídy, vydali po stopách Habsburků do Vídně. Spánku jsme mohli říct sbohem, protože jsme museli být před školou už v 6:15 hodin. O půl sedmé tam už stáli připravení páni řidiči s doprovodem pana Kočího. Nastoupili jsme do autobusu a vyjeli směr Vídeň. Naše první zastávka byla v Mikulově na krátkou přestávku. Po krátkém protažení nohou jsme pokračovali v cestě. Po dvou hodinách jsme konečně dorazili do Vídně. (Pokračování textu…)

Praha po stopách Karla IV.

Praha-2018-04Ve čtvrtek 5. dubna jsme my, žáci 7. ročníku, vyrazili do Prahy na exkurzi. Metrem jsme se dostali k Pražskému hradu, kde jsme strávili většinu času. Navštívili jsme Katedrálu sv. Víta, Vladislavský sál a areál Pražského hradu. Poté jsme se šli podívat ke zdi Johna Lennona, na Karlův most a na Staroměstské náměstí. (Pokračování textu…)

Učit se žít spolu 2018

2018-vikendovka-07Už ani nevím, po kolikáté mluvím s deváťáky o víkendovce, kterou ve spolupráci s naší školou pořádá spolek Escala, z. s. Víkendovka nese název Učit se žít spolu. (Pokračování textu…)

Básnička o jaru

Jaro už se kvapem blíží. A tak žáci ze třetí třídy dostali za úkol přivolat jarní náladu básničkou, kterou sami vymysleli. Jednu takovou báseň si můžete přečíst níže.
Mgr. Veronika Dupalová

„11 dnů s J. A. Baťou “

2018-beseda-J.A.Bata-01Dne 5. 3. 2018 se žáci 9. A zúčastnili v Otrokovicích besedy, která je součástí společenských akcí tzv. „11 dnů s J.A. Baťou “ a které jsou uspořádány při příležitosti 120. výročí narození Jana Antonína Bati. (Pokračování textu…)

Osvětim, Krakov

2018-osvetim,krakov-10V pátek 9. března jsme navštívili polská města Osvětim a Krakov. Program naší exkurze se jmenoval Osvětim – svědomí lidstva a středověký Krakov. V dopolední části našeho programu jsme navštívili koncentrační tábory Auschwitz a Birkenau. Po vystoupení z autobusu nás přepadl velmi zvláštní pocit při vzpomínce na to, čeho všeho je lidstvo schopné. (Pokračování textu…)

Další dodávka čerstvého ovoce bude 15. a 22. března 2018

Závěrečná zpráva od sedmáků

2018-lvk-53Čtvrtý den za námi STOP hry na sněhu STOP slalom úspěšně absolvován STOP smažák, hranolky, tatarka STOP osobní volno STOP welness STOP vyhodnocení STOP oslava Valentýna STOP lyžování je prostě super STOP.
PS: týden je krátký, domů asi nepojedem STOP

LVK našich sedmáků

2018-LVK-22Dopolední lyžování za námi STOP byla to dřina STOP na odpoledne jsme namazali pod koleny STOP žaludky plné STOP svah super STOP nechybí ani sluníčko STOP únavu neznáme STOP
PS: aspoň jí nedáváme šanci STOP

Planeta Země 3000

Dne 7. 2. 2018 se v otrokovické Besedě zúčastnili žáci 7. ročníku další projekce z projektu Planeta Země 3000, tentokrát s názvem Brazílie – vášnivé srdce Jižní Ameriky.

Tato největší země jihoamerického kontinentu, v níž je úředním jazykem portugalština , oplývá řadou krásných míst , ale je také zemí s vysokou kriminalitou ve velkých městem . Tím je neblaze proslulé Rio de Janeiro / v překladu Lednová řeka / se známým monumentem Sochy Krista nebo pláží Copacabana. (Pokračování textu…)

LVK Jeseníky, Andělská Hora

2018-LVK-15Dorazili jsme v pořádku STOP hlad nemáme STOP lyžovali jsme STOP poučeni o bezpečnosti jsme STOP učitelky jsou v pohodě STOP týmová trička máme STOP wellness je super STOP svah je taky super STOP další zpráva zítra STOP.

PS: děti jsou nejvíc super STOP

Biologická olympiáda

2018-BiO-04Ve středu 7. února se uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády 2018, tentokrát na téma Pohyb v přírodě. Po sečtení bodů z testu a z poznávání přírodnin se na 1. místě v kategorii C (8. a 9. ročník) umístila Hanka Galetková (8. B) a na druhém místě Maruška Gieslová (8. B). V kategorii D (6. a 7. ročník) se na 1. místě umístil Jenda Dohnal (7. B), na 2. místě Jarda Zimák (6. A) a na 3. místě Maruška Vavřínková (6. A).

Výhercům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v okresním kole. Všem ostatním děkujeme za účast a za projevené znalosti. (Pokračování textu…)

Anežka Janíková hvězdou dějepisné olympiády

Na podzim proběhlo na naší škole školní kolo dějepisné olympiády, letos zaměřené na jednu z našich největších osudových osmiček – na vznik Československa a období První republiky. Se skvělými výsledky se na 1. místě umístila Anežka Janíková, na 2. místě Verča Kozáková a na 3. místě Bětka Janevská (všechny z 9. A). (Pokračování textu…)