Rubrika: Školní družina

Jablíčkový den

SD-jablickovy-den-04Už jste někdy jedli jablíčko s kokosem, medem, jogurtem, granulovaným čajem či se solí?
Zkuste to. Ale sůl raději, jen tak mezi námi, vynechejte, ta není nic moc.
A co uděláme s jablíčky, které navštívil červík? Dáte se podat?
Vezneme papír a barvy a trošku si s ním pohrajeme. Jsme totiž i velmi šikovní malíři…

Fotogalerie.

Soutěž o nejoriginálnějšího skákacího panáka

SD-skakaci-panak-2Soutěž o nejoriginálnějšího skákacího panáka

Jestli uhádnete, co je k této soutěži potřeba? Ano, správně! Barevné křídy, hodně fantazie a chuť do práce. Jedině tak může vzniknout panák končící číslem 65, panák kočička nebo sněhulák. Prostě fantazie máme na rozdávání. A teď jdeme, hopíci, skákací panáci již čekají…

Fotogalerie.

Co víme o přírodě?

SD-co-vime-o-prirode-02O přírodu se musíme starat, chránit ji a také něco o ní znát. Ale známe toho dost, abychom uspěli v testu, které si pro nás připravily paní vychovatelky? Známe!! 
A víte proč?
No protože jsme šikovní!
 
 

Sportovní odpoledne 1. a 2. ZŠ

SD-sportovni-odpoledne-02Tak a je to opět tady!
Odpoledne plné her a soutěží!
Pobavíme se, setkáme se se svými kamarády, povykládáme a zasoutěžíme! A také získáme nové přátele! Super odpoledne!
 
 
 

Veverky a veverčáci

Víte, co dělá taková veverka celý den? My, děti ze školní družiny, vám to prozradíme. Spinká, papá, sbírá oříšky a samozřejmě neposedně póóóskakuje celý den z jednoho stromu na druhý. Je to prostě takový malý neposeda, tak jako my!

Fotogalerie

Mgr. Veronika Dupalová

Den s dětskou policií

Máte rádi práci policie? Líbí se vám jejich uniforma, poznáte městskou policii od státní, znáte náplň jejich práce? A jestlipak je vám známo, co všechno potřebuje a musí mít u sebe řidič každého auta, když ho příslušníci zastaví?
Tak toto je pro nás již maličkost. Zastavovali jsme dokonce i téměř sami auta, kontrolovali doklady a dokonce dávali i pokuty. No, pokuty, spíše úkoly, které řidič musel splnit, pokud neměl vše v pořádku. Naštěstí bylo více těch vzorných řidičů a dáreček se každému z nich moc líbil. Den s Dětskou policií byl skvělý.

Mgr. Veronika Dupalová

Fotogalerie

 

Odpoledne deskových her ve školní družině

V úterý, 26. září, jsme si užili v domě dětí odpoledne plné deskových her. Zahráli jsme si activity, šachy či člověče, nezlob se. Ovšem nesměly chybět také úplně nové hry jako kykyryký, gloobz nebo cortex. Odpoledne se nám velmi líbilo a už se těšíme na další!

Fotogalerie

Plán práce školní družiny na rok 2017/2018

V letošním školním roce budou pracovat ve školní družině tři oddělení ve třech třídách.

      I. Oddělení Šulcová Simona

      II. Oddělení Jirásková Šimona, vedoucí školní družiny

      III. Oddělení Dupalová Veronika

 Počet zapsaných žáků do školní družiny je 90 (naplněnost na 100%).

Provoz školní družiny:

(Pokračování textu…)

Štaflík a Špagetka

Štaflík a Špagetka, dva pejsci, kteří k nám dnes zavítali formou pohádky. Hlídali totiž kamarádce vráně její malá vráňata. A tak i my, děti ze školní družiny, jsme si na takovou malou psí školku zahráli. A jak jsme byli hodní, heč!

Fotogalerie

Mgr. Veronika Dupalová

Sluníčkový den

2017-SD-slunickovy-den-10Dnes nám vykouklo sluníčko. Svými paprsky polechtalo děti ze školní družinky na nose a vykouzlilo jim úsměv na rtech.V rámci sluníčkového dne, si děti nejdříve pastelkami vymalovaly obrázek sluníčka, a poté vytvořily vodovými barvami své vlastní usměvavé sluníčko.Sluníčkový den jsme si moc užili.A na závěr jsme si i zatančili. 
Mgr. Veronika Dupalová

Malí cyklisti ve školní družině

2017-SD-cyklisti-04Ve čtvrtek 14. září jsme se i my, děti ze školní družiny, naučili něco málo z hodiny dopravní výchovy. Projeli jsme na koloběžkách simulované dopravní hřiště, poznávali jsme značky a dávali přednost chodcům na přechodu pro chodce. Děti se formou zábavy naučily, jak se správně pohybovat v běžném provozu.

Fotogalerie.

Školní družina a školní rok 2017/2018

2017-SD-druzinky-04Paní vychovatelky všech tří oddělení se již nemohly dočkat na začátek školního roku, až se opět zaplní družinky smíchem, křikem, zpěvem, tancem apod. Prostě se nám už moc stýskalo!
A aby se našim nejmenším u nás ještě více líbilo, máme spoustu nového vybavení. Že ale máme pěkné družinky!!!
Tak ať se všem dětem ve školní družině moc líbí, přejí vychovatelky Šimona, Simona a Veronika.

Zábavné odpoledne s Hankou

2017-SD-zpivani-01Ve čtvrtek, 7. září, jsme si s žáky první a druhé třídy zpestřili odpoledne ve školní družince zpěvem s Hankou.Nejprve jsme si rozezpívaly hlasivky a poté zazněly hity jako Není nutno, My jsme žáci 3. B, Statistika či Sluníčko, popojdi maličko. Všechny děti byly velmi šikovné a odpoledne se jim velmi líbilo.

Mgr. Veronika Dupalová

2017-SD-zpivani-02

 

 

 

Zmrzlinka na konec školního roku

2017-SD-zmrzlina-09Hurrrá na prázdniny!
A aby se nám šlo lépe, tak se zmrzlinou v ruce. Mňam, ta byla dobrá. A když dáte do druhé ruky ledovou tříšť a šlehačkovým zákuskem to raději ještě pojistíte, tak není co řešit.

Nejoblíbenější holka a kluk ze školní družinky

2017-SD-miss-02Na konci roku, až se všichni dobře poznáme, je čas zvolit nejoblíbenější holku a kluka ze školní družinky.
Měla by to být osoba na kterou je spolehnutí, je kamarádská, vždy ochotná pomoci, nemluví ošklivě, nepere se a nepomlouvá.
Že taková není?
To byste se divili….
Hlasování bylo anonymní. Každý žák měl pouze jeden hlas. A jak to dopadlo? Nejlepší jsou na fotografii.