Podpora zvířátka v ZOO Lešná

Před časem žáci tehdejšího 4. ročníku vymysleli moc hezkou aktivitu – finanční podporu zvířátka v ZOO Lešná naší školou. S tímto návrhem pak pomocí Žákovského parlamentu seznámili celou školu. Ohlas byl velmi kladný, zapojit se chtěly všechny třídy.

Bylo vybráno 9 zvířat, pro které mohli žáci během celého měsíce března hlasovat. Kasuár přilbový, tapír čabrakový, mravenečník čtyřprstý, dvojzoborožec žlutozobý, pes novoguinejský, kuandu obecný, tamarín tmavohřbetý, lenochod a vikuňa. Pokud si někdo z nabídky nevybral, mohl klidně napsat i jiné zvíře. V podstatě je úplně jedno, které zvíře budeme podporovat. Důležitý je ten pěkný nápad a uskutečnění podpory. Všechny nás totiž překvapila částka, která je potřeba na každodenní provoz naší krásné ZOO. Je to neuvěřitelných 250 000,-. Takže ta naše finanční podpora se bude určitě hodit.

A jak získat co nejvíce peněz pro naše zvíře? Je to velmi jednoduché. Budeme sbírat a nosit do školy papír (noviny, letáky…) a všechny získané peníze ze sběru pošleme do ZOO Lešná.

A jak dopadlo hlasování? Suverénním vítězem se stal s počtem 75 hlasů PES  NOVOGUINEJSKÝ  neboli zpívající pes.

A nyní náš příspěvek:

Částky odevzdané zoologické zahradě činily 2 310,- a 2 300,-. Takže celkem posíláme na psí konto 4 610,-. Velmi milé.

Díky této částce bude mít 30 dětí bezplatný výukový program s ošetřovatelem sponzorovaného zvířete a samozřejmě budeme uvedeni na tabuli sponzorů po dobu jednoho roku. Výukový program by si určitě zasloužili žáci 4., budoucí 5. třídy, protože byli autory nápadu, je jich ve třídě přesně 30 a nejvíce se se svými rodiči finančně podíleli na sponzorování.

 Mgr. Soňa Vanderková

Mohlo by se Vám líbit...