Dětská vědecká konference

V úterý 19. 11. 2019 proběhla v Uherském Hradišti  IX. dětská vědecká konference, kterou pořádá Academic School Mateřská škola a základní škola, s.r.o., Uherské Hradiště v budově ZŠ Čtyřlístek. Patronaci nad touto akcí převzala Palackého Univerzita v Olomouci a celou akci ovládla opravdu akademická atmosféra a úroveň. Konference byla určena pro žáky I. + II. stupně základních škol a pro studenty nižších ročníků středních škol a gymnázií – a to z blízkého i dalekého okolí. Přihlásit se mohli jednotlivci i skupiny. Přednášející žáci byli zařazeni do kategorií: Mix přírodní a technické vědy, Přírodní a technické vědy, Přírodní vědy a Společenské vědy.

V sekci Společenské vědy bylo 25 vstupů. Naši školu reprezentovala zkušená dvojice odborníků na historii z 9. A třídy Petr Gazdoš a Daniel Vaškových. Připravili si téma „Důležitost taktiky pro výsledek bitev“. I přes náročnost svého příspěvku byli výborně připraveni a danou tématiku zvládli velmi dobře. Celá akce byla pro žáky jednoznačným přínosem, neboť si mohli vyzkoušet přednášet v neznámém prostředí v příjemné atmosféře stejně naladěných nadšených vrstevníků i jejich vyučujících.

Doufáme, že se příští rok zúčastní zase další šikovní žáci z naší školy a mohou tak předvést své zájmy a znalosti nad rámec vzdělávání školy.

Mgr. Gabriela Vavřínková

Mohlo by se Vám líbit...