Škola v přírodě našich prvňáčků

Kdo si myslí, že si nejde užít školu v přírodě bez odjezdu autobusem do vzdáleného kraje, tak ten se mýlí. Naši prvňáčci si užili takovou školu v přírodě, i když v prostředí Napajedel.

V pondělí 30. května proběhl projektový den na téma VČELY. Začal hned ve třídě promítáním pohádky Jak se narodila včelka Mája. Zazpívali jsme si písničku a odešli do místního školního včelína za naším bývalým školníkem panem Žaludkem. Ten dětem povyprávěl o chovu a velkém významu včel. Děti si také zahrály na včelaře, v obleku se podívaly do blízkosti úlu, ochutnaly dobrý med a šťávu z bezinek.

Úterý 31. května bylo ve znamení kamarádství se staršími spolužáky. Společně s žáky 9. tříd jsme navštívili napajedelské kino a viděli jsme legrační film Proměna. Potom si děti užily společně hry a zábavu v parku Na Kapli.

Ve středu 1. června byl Den dětí a my se vydali opékat špekáčky do restaurace Na Malině. Užili jsme si báječný den na sluníčku. Měli jsme dokonce domácí chléb.

Ve čtvrtek jsme se trošku učili, abychom nezapomněli číst, psát a počítat, ale v pátek 3. června byla opět parádní zábava. V místní knihovně Boženy Benešové všichni žáci dostali při slavnostním ukončení projektu Knížka pro prvňáčka svou opravdu první školáckou knihu. Aby byla atmosféra svátečnější, zahráli nám hudebníci z hudební školy.

Ve škole jsme potom dokončili výtvarné práce na téma Včely v úlu a oblékli se do našich nových triček s logem školy.

Takže i takto se dá užít jeden ze školních týdnů. Už teď se těšíme na nějaký další.

 

Mohlo by se Vám líbit...