Uzavírka mostu v Napajedlích: řešení dopravní obslužnosti

V neděli 3. března 2024 začne dlouhodobá oprava mostu přes řeku Moravu v Napajedlích (ve Svatoplukově ulici). Během stavebních prací bude most uzavřen pro veškerou dopravu i pro chodce. Jediné spojení obou částí města bude představovat most na silnici I/55 (případně lávka pro pěší na Chmelnici).

Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED) proto od 3. března 2024 zavádí novou autobusovou linku č. 475, která bude kyvadlově zajišťovat dopravní spojení mezi centrem Napajedel a autobusovou stanicí před firmou Fatra. Na lince platí tarif Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK).

Cena základního jízdného mezi zastávkami Napajedla, spořitelna a Napajedla, autobusová stanice bude v kilometrickém tarifu 18,- Kč (děti, studenti, senioři, invalidé III. stupně 9,- Kč; ZTP, ZTP/P 4,- Kč). Jízdní řád kyvadlové dopravy, stejně jako výlukové jízdní řády ostatních linek projíždějících Napajedly, budou zveřejněny v průběhu února a budou k dispozici na webu www.idzk.cz v sekci jízdní řády, v internetových vyhledávačích spojení i na autobusových zastávkách.

Cestujícím doporučujeme pořídit si kartu Zetka, která jim v případě přestupu z jiného autobusu na kyvadlovou linku 475 do 30 minut nabídne jízdenku bez nástupní sazby, tedy v ceně 7,- Kč. Na kartu si cestující můžou také nahrát časový kupón na zónu 415 (základní cena 87,- Kč na 7 dní; 260,- Kč na 30 dní; 702 Kč na 90 dní; 2470,- Kč na 365 dní), který jim v době platnosti umožní neomezené cestování v zóně Napajedla. Kartu Zetka si cestující můžou vyřídit on-line na webu idzetka.cz nebo v kterékoliv informační kanceláři IDZK (https://www.idzk.cz/informacni-kancelare). Žádosti o vyřízení karty bude možné podat také v Informačním centru (IC) Napajedla, Komenského 304, v běžných otevíracích hodinách. Cena karty je 99,- Kč; při podání žádosti v IC Napajedla je možné platit pouze v hotovosti.

Jízdní řád kyvadlové dopravy –  pdf

 

Infoletak – Napajedla:

 

pdf ZDE

 

 

 

Napajedla – autobusová stanice – schéma

 
pdf ZDE

 

 

 

Napajedla Spořitelna – schéma

 
pdf ZDE

Mohlo by se Vám líbit...